Betlémské světlo v Městské knihovně Vamberk

Pěkný ledový den

v pondělí vyrazíme předávat Betlémské světlo do Městské knihovny ve Vamberku. Rádi bychom byli, kdyby se nás opět sešlo co nejvíce.
Betlémské světlo budeme rozdávat od 15:00 do 17:00.
Sraz pro dobrovolníky na výpomoc v 15:00 na chodbě městské knihovny.

A co to vlastně Betlémské světlo je???

Myšlenka šířit Betlémské světlo vznikla v roce 1986. V Česku se tento novodobý vánoční zvyk šíří od prosince 1989. První světlo přivezli do revolučního Československa čeští exiloví skauti z Rakouska.
Jedná se o plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista nazvaný Světlo přátelství. Tento plamínek putuje ve speciálním bezpečnostním obalu letecky z Izraele do Lince, odkud se předává a putuje vlakem do dalších dvacetipěti zemí světa a takto se zažehnutý plamínek dostane až k nám do Vamberka.

Co musím udělat, aby u nás doma na Vánoce hořelo Světlo přátelství?

Najít si nás buď 18.12.2011 v kostele sv. Prokopa, kde ho budeme po mši předávat a nebo nás odchytit 19.12.2011 v Městské knihovně Vamberk, kde budeme od 15-17:00.
S sebou? Svíčku či lucerničku, kterou Vám připálíme od našeho Světla přátelství.