Svojsíkův závod 2015

Dostupné informace:

Zdravíme všechny účastníky základního kola závodu. Konaného v Rychnově nad Kněžnou ve dnech 18.-19.4.2015 .
Vzhledem k dokončení registrace závodících družin je důležité Vám oznámit symbolický rámec celé akce. Před 70-ti lety tragicky zahynul spisovatel Karel Poláček a naše středisko se připojilo tímto k oslavám tohoto výročí tak významného rychnovského rodáka. Celý závod bude koncepčně založen na románu knihy „Bylo nás pět“. Bylo by velmi pěkné kdyby členové soutěžních družin byli v průběhu modulu závod, dobově oblečeny (pokud to počasí dovolí) . Tedy na dobu první republiky. Snažíme se zajistit pro zpestření, zpřístupnění historických památek a zajímavých turistických míst našeho města a přilehlého lesoparku Včelný. Jako stanovišť pro plnění soutěžních disciplín. Při tomto závodě nejde o to aby „družina to měla co nejdříve za sebou“, ale užila si celodenní výlet poznáváním.
Brzy budou k dispozici celkové propozice závodu. Pro přípravu ve Vašich družinách, jsou stanoveny tyto disciplíny:
1. Hledání informací v knihách
2. Odhady vzdálenosti , váhy , výšky .
3. Krizové situace, zdravověda
4. Manuální zručnost