Angličtí skauti na letním táboře v Benátkách 2023.

Na letošní skautský tábor skuhrovského oddílu přijeli po 15 letech naši skautští přátelé z Anglie z okresu Vale Royal. Bylo to 14 vodních skautů (10 dětí a 4 vedoucí) z 1 st. Antrobus & Comberbach Sea Scouts a dalšího oddílu jejich střediska. Rychle se zapojili do táborového programu a rádi se účastnili táborových her a soutěží. Obdivovali naše podsadové stany, protože nic takového u nich nemají. Ukázali jsme ji několik krásných míst naší republiky.
Mohli si prohlédnout pevnost Dobrošov, Muzeum Merkur a papírových modelů v Polici nad Metují, Macochu, výrobu modrotisku, jeskyni Blanických rytířů, Adršpašsko-Teplické skály a také jsme jim ukázali zámky Opočno a Častolovice. Sami pak ještě jeli na Dolní Moravu. Všechna místa se jim moc líbila. Po ukončení tábora odjeli všichni angličtí skauti do Prahy a tam už bez nás byli další 3 dny, než odletěli domů do Anglie.
Tyto táborové výlety se uskutečnily za podpory Obecního úřadu ve Skuhrově nad Bělou a hlavně díky Dotačnímu programu Královéhradeckého kraje z oblasti Volnočasových aktivit: Mezinárodní spolupráce dětí a mládeže.

Za tuto podporu moc děkujeme.

Eva Preclíková, vedoucí tábora
Skuhrov nad Bělou